FTESË "Ekspozitë shitëse"

  Ju ftojmë që të merrni pjesë në "Ekspozitën shitëse" e cila do të hapet më 21 Mars në ora 18:00, në Bibliotekën Kombëtare "Pjetër Bogdani".

  Kjo ekspozitë i dedikohet shërimit të profesorit dhe Regjisorit Bekim Lumi, e cila është e organizuar nga studentët e Fakultetit të Arteve të Bukura të UP-së.

  Shpresojmë që të reflektoni për ta ndihmuar profesorin i cili po vuan nga sëmundja e kancerit, shpenzimet financiare për kurimin e tij janë të pa përballueshme që ti mbuloj i vetëm, dhe ne së bashku mund ti ndihmojmë me sado pak kontribut që ti sigurojmë mjetet e nevojshme që i duhen më shumë se kurrë profesorit, edhe më shumë na duhet ai neve dhe vendit tonë sepse është vlerë e madhe për UP-në dhe teatrin Kombëtar.

  Ne mund ti ruajmë vlerat tona.

  Me respekt studentët e Fakultetit të Arteve të Bukura.
   

Arkiva e lajmeve

«prill»
MaEnPrShDi
2627 28 2930311
2345 678
9101112131415
1617 1819202122
23242526272829
30123456