KONCERT KLASA KLARINETË - PROF. ASTRIT MUSTAFA

  KONCERT KLASA KLARINETË - PROF. ASTRIT MUSTAFA Universiteti i Prishtinës "Hasan Prishtina"
  Akademia e Arteve - Departamenti i Muzikës
  Klasa Klarinetë - prof. Astrit Mustafa

  KONCERT

  Në program vepra nga: Brahms, Weber, Schumann, Cavallini, Mozart, Hoffmeister, Kurpinski


  Luajnë: Vilson Biba, Rinor Ajeti, Dardan Demaj, Ermir Isufi, Argjir Matoshi, Hana Zeqiri, Valdet Ademi, Time Kastrati, Hasib Karaqi, Albina Kelmendi dhe Lis Sadiku

  E Premte, 13.01.2017 ora 13.00
  Salla e koncerteve e DAM
   

Arkiva e lajmeve

«tetor»
MaEnPrShDi
25 262728 29301
23 45678
91011 12131415
16171819202122
23242526272829
303112345