Bashkepunim ne kuader te Inovacioneve mes FA dhe FIM

     Në kuadër të bashkëpunimit në mes të Departamentit të Dizajnit dhe Departamentit të Mekateonikës, sot Fakulteti i Arteve u pajis me një 3D printer i cili është konstruktuar nga studentet e Fakultetit të Makinerisë dhe do të jetë në shërbim të studentëve të Fakultetit të Arteve.

    Dekani Prof. Asc. Dr. Hazir Haziri, u njoftua për së afërti lidhur me specifikat e këtij projekti i cili zhvillohet në kuadër të syllabuseve të lëndëve nga Dizajni Inxhinjerik dhe Produkt Dizajni me bartës Prof. Dr. Arbnor Pajaziti shef i Departamentit të Mekatronikës dhe Ass. Phd. Genc Rezniqi shef i Departamentit të Dizajnit.

      

     

Arkiva e lajmeve

«maj»
MaEnPrShDi
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456