NJOFTIM PËR STUDENTËT E RINJ, RRETH QASJES NË SEMS DHE NË E-MAIL ADRESËN STUDENTORE

  Të dashur studentë,
  Universitetit i Prishtinës ka përpiluar për ju disa hapa udhëzues, së si të qaseni në SEMS dhe në e-mailin tuaj studentor.
  Për të i kryer këto procedura, ju lusim që të ndiqni hapat në vijim:
  1. Numrin e ID-së dhe e-mail adresën tuaj studentore mund ta gjeni duke klikuar në linkun në vijim: https://studenti.uni-pr.edu/FindId duke ofruar të dhënat që kërkohen.
  2. Në SEMS mund të kyçeni përmes linkut: https://notimi.uni-pr.edu duke përdorur kredencialet si në foto:
  2. E-mailin duhet ta hapni në linkun: https://mail.uni-pr.edu dhe të qaseni duke përdorur emailin studentor tuajin. Ndërsa si fjalëkalim (password) duhet të përdorni numrin tuaj personal.  
  Në rast kur ndonjëra nga këto qasje nuk ju funksionon, ju mund të na kontaktoni duke na shkruar në e-mail adresën: [email protected].
  Njëherësh, ju informojmë që për ligjëratat virtuale do të njoftoheni nga profesorët e lëndëve, gjatë ditëve në vijim.
  Suksese!

   

Arkiva e lajmeve

«maj»
MaEnPrShDi
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456