Vizita e Drejtorit të Qendrës Kulturore Turke “Yonus Emre” zot. BÜLENT ÜÇPUNAR

    Vizita e Drejtorit të Qendrës Kulturore Turke “Yonus Emre” zot. BÜLENT ÜÇPUNAR  Gjatë ditës së sotme Fakulteti i Arteve - Universitetit i Prishtinës “Hasan Prishtina” është vizituar nga drejtori i Qendrës Kulturore Turke “Younus Emre” zot. BÜLENT ÜÇPUNAR me kordinatoren znj. FILIZ PASOMA, të cilët u pritën nga Dekani i Fakultetit të Arteve prof. Adem Rusinovci dhe Prodekani prof. Hajrush Fazliu.

    Vizita kishte karakter bashkpunimi në mes këtyre dy institucioneve dhe bashkepunimit të mëtejm në mes Universiteteve, gjegjësisht Fakulteteve të Arteve në Turqi dhe Qendrave tjera, ku vepron Qendra Kulturore Turke “Yonus Emre”.

    PreviewPreviewPreview


     

Arkiva e lajmeve

«korrik»
MaEnPrShDi
29301 2 345
6 789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789